facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Jak należy reagować na lekkie krwawienie z dziąseł?

Smugi krwi w paście wypluwanej po szczotkowaniu nie są rzadkością. Co należy z tym zrobić? Jak zareagować? Odpowiedź zależy od tego, czy krwawienie jest okazjonalne, czy nawraca.

Okazjonalne krwawienie z dziąseł


Okazjonalne krwawienie z dziąseł może się zdarzyć i nie jest to jeszcze oznaka choroby. Może być ono skutkiem np. zbyt agresywnego szczotkowania zębów, oparzeń gorącymi pokarmami czy aft.
Jednak krwawienie dziąseł bez wyraźnej przyczyny powinno być alarmujące. Jeśli się powtórzy, skonsultuj się z lekarzem. Pamiętaj – nie należy ignorować krwawienia z dziąseł!


Nawracające krwawienia


Krwawienie z dziąseł, nawracające co kilka dni a nawet tygodni, zwykle związane jest z zapaleniem dziąseł. Oceń wzrokowo, czy Twoje dziąsła są zaczerwienione, opuchnięte lub lśniące.
W każdym przypadku, niezwłocznie skontaktuj się ze stomatologiem.
Jeśli krwawienie z dziąseł powtarza się u osoby przyjmującej leki, powinna ona niezwłocznie skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Być może należy zmodyfikować leczenie.
Wrażliwe dziąsła

Wrażliwe dziąsła wymagają delikatnej pielęgnacji i nieskazitelnej higieny jamy ustnej, aby uniknąć próchnicy zębów. Dowiedz się, jak dbać o dziąsła podczas walki z bakteriami, które powodują powstawanie płytki nazębnej.

Zobacz program
 1. 1

  Pasta do zębówna wrażliwe dziąsła

  pasta na podrażnione dziąsła

  Pasty do zębów

  ELGYDIUM- KOSMETYKI

 2. 2

  Ultra miękkaszczoteczka

  Elgydium Clinic Soft

  Szczoteczki do zębów

  ELGYDIUM CLINIC- AKCESORIA

 3. 3

  Nić dentystyczna z chlorheksydyną

  Nić dentystyczna

  ELGYDIUM CLINIC- AKCESORIA