facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Usuwanie niewidocznej płytki nazębnej

Nawet szczoteczka skutecznie usuwająca płytkę nazębną może nie dotrzeć we wszystkie obszary. Na rynku istnieją różnego typu przybory i produkty ograniczające rozwój płytki nazębnej i odkładanie się kamienia nazębnego w trudno dostępnych obszarach.

Szczoteczki międzyzębowe do szerokich przestrzeni międzyzębowych


Do usuwania płytki nazębnej z przestrzeni międzyzębowych można użyć szczoteczki międzyzębowej. Istnieją szczoteczki różnych rozmiarów, dopasowane do różnej wielkości przestrzeni między zębami. Należy je stosować raz dziennie.


Nić dentystyczna do węższych przestrzeni międzyzębowych


W przypadku przestrzeni zbyt wąskich, by wsunąć w nie szczoteczkę, szczególnie zaleca się usuwanie płytki nazębnej za pomocą woskowanej nici dentystycznej. Może to być np. ELGYDIUM CLINIC nić z chlorheksydyną (biała lub czarna) do stosowania raz dziennie.


Płyny do płukania jamy ustnej zwalczające płytkę nazębną


Płyny do płukania jamy ustnej, takie jak np. ELUDRILCARE, uzupełniają higienę jamy ustnej w przestrzeniach, w które nie można dotrzeć szczoteczką ani nicią.
Należy je stosować raz dziennie.


Pielęgnacja wyjmowanych protez


Osoby noszące wyjmowane protezy muszą przestrzegać zaleceń dentysty w zakresie higieny (np. szczotkowania, namaczania), aby likwidować namnażające się bakterie.
Ochrona przed kamieniem nazębnym

Płytka nazębna to wróg numer jeden higieny jamy ustnej. Uzbrój się do walki przeciwko bakteriom wywołującym płytkę i wybierz właściwy oręż!

Zobacz program
 1. 1

  Wysoce wydajnaszczoteczka

  Szczoteczki do zębów

  ELGYDIUM- AKCESORIA

 2. 2

  Chroni przez kamieniem nazębnymPasta do zębów

  ELGYDIUM ANTI-PLAQUE pasta

  Pasty do zębów

  ELGYDIUM- KOSMETYKI

 3. 3

  AntybakteryjnyPłyn do płukania jamy ustnej

  Eludril CARE 500 ml

  Płyny do płukania jamy ustnej

  ELUDRIL- KOSMETYKI