facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Prace badawczo - rozwojowe w Pierre Fabre Oral Care

Firma Pierre Fabre Oral Care jest świadoma ewolucyjnego charakteru produktów do higieny jamy ustnej, dlatego większość swoich badań naukowych i prac rozwojowych nad nowymi produktami prowadzimy we własnym laboratorium w południowo-zachodniej Francji.

Zintegrowana fachowa wiedza farmaceutyczna

Firma Pierre Fabre Oral Care zajmuje się produktami z pogranicza farmaceutyków i dermokosmetyków, korzystając z fachowej wiedzy farmaceutycznej oraz zaawansowanych technologii opracowywania receptur stosowanych przez Grupę Pierre Fabre.
Dzięki doświadczeniu Grupy firma Pierre Fabre Oral Care może stawiać sobie jeszcze ambitniejsze cele i oferować konsumentom produkty spełniające najwyższe oczekiwania.
Motto firmy Pierre Fabre Oral Care to: Zdrowie higieny jamy ustnej napędzane przez naukę.

Innowacje we współpracy ze specjalistami w dziedzinie higieny jamy ustnej

Badania naukowe i prace rozwojowe w firmie Pierre Fabre Oral Care prowadzą wewnętrzne zespoły zaangażowane w poszerzanie specjalistycznej wiedzy na temat higieny jamy ustnej, w tym wiedzy dotyczącej inżynierii tkanek.
Specjaliści z dziedziny rekonstrukcji tkanek dążą do wdrożenia, opisania i zweryfikowania modeli tkanek dziąsła. Te działania mają na celu stworzenie wewnętrznych modularnych modeli (np. uwzględniających stan zapalny), pozwalających na ocenę składników aktywnych i gotowych produktów.

Aby usprawnić badania naukowe i prace rozwojowe, firma Pierre Fabre Oral Care prowadzi te działania również we współpracy z zewnętrznymi partnerami, w szczególności z:

  • IFRO (Francuski Instytut Badań Dentystycznych), stowarzyszenie prowadzące badania naukowe dotyczące zębów, dziąseł i gardła. Instytut powstał z inicjatywy Francuskiego Stowarzyszenia Dentystycznego, francuskich uniwersytetów i partnerów przemysłowych. Angażuje się na rzecz rozwoju i propagowania badań dentystycznych we Francji.
  • SFPIO (Francuskie Stowarzyszenie Periodontologii i Implantologii Dentystycznej), stowarzyszenie naukowe działające na rzecz promowania dziedzin takich jak periodontologia, implantologia i powiązanych z nimi szkoleń. SFPIO to jedno z czołowych francuskich stowarzyszeń naukowych w dziedzinie stomatologii.

Dokładne monitorowanie skuteczności składników aktywnych i gotowych produktów

W skład zespołów prowadzących badania naukowe i prace rozwojowe w firmie Pierre Fabre Oral Care wchodzą osoby zaangażowane w ocenę skuteczności i potencjału składników aktywnych i gotowych produktów.
Skuteczność większości gotowych produktów ocenia się w testach klinicznych prowadzonych pod nadzorem medycznym.

Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo

W firmie Pierre Fabre Oral Care obowiązuje kompleksowy plan zapewnienia jakości gwarantujący niezawodność, bezpieczeństwo, możliwość śledzenia oraz jakość surowców i gotowych produktów.
Gotowe produkty są poddawane badaniom farmakologicznym w celu oceny ich bezpieczeństwa, natomiast tolerancja oceniania jest w testach klinicznych prowadzonych pod nadzorem medycznym.

Akceptacja jako siła napędowa rozwoju

Analiza sensoryczna to metoda naukowa stosowana w celu opisania, zmierzenia, zbadania i zinterpretowania reakcji sensorycznych na produkt odbierany za pomocą zmysłów: wzroku, powonienia, dotyku, smaku i słuchu.
Oceniamy poziom akceptacji naszych produktów za pomocą badań sensorycznych prowadzonych w laboratorium analiz sensorycznych firmy Pierre Fabre Oral Care w kontrolowanych warunkach, z grupami fokusowymi klientów wyszkolonymi zgodnie z rodzajem produktu.

Innowacyjne związki jako serce naszych produktów

Aby zapobiegać problemom związanym z higieną jamy ustnej (takim jak nagromadzenie płytki nazębnej, próchnica, zapalenie dziąseł itd.) i je leczyć, firma Pierre Fabre Oral Care oferuje innowacyjne formuły zawierające wysoko skuteczne substancje aktywne.

Najnowocześniejsze, innowacyjne i wyjątkowe rozwiązania

Firma Pierre Fabre Oral Care opracowuje również rozwiązania techniczne dostosowane do potrzeb konkretnych pacjentów.

Szczoteczki do zębów nadające się do sterylizacji w kuchence mikrofalowej

Niektórzy pacjenci cierpiący na konkretne przypadłości – zakażenia układu oddechowego (przewlekła obturacyjna choroba płuc, zapalenie płuc), mukowiscydozę, HIV, pacjenci po przeszczepach lub pacjenci w trakcie leczenia (długoterminowe leczenie kortykosteroidami, lekami immunosupresyjnymi) są szczególnie narażeni na zakażenia bakteryjne lub wtórne.
Stwierdzono, że do zakażenia szczoteczek do zębów bakteriami tlenowymi i beztlenowymi dochodzi natychmiast po szczotkowaniu i że może ono utrzymywać się od 24 godzin do 5 dni od ostatniego użycia. W związku z tym szczoteczka do zębów, a raczej szczotkowanie zębów, staje się czynnikiem prowadzącym do zakażeń, a nawet zakażeń wtórnych.
Firma Pierre Fabre Oral Care opracowała wyjątkowy system sterylizacji usuwający zanieczyszczenia ze szczoteczek ELGYDIUM CLINIC poprzez ich umieszczenie w kuchence mikrofalowej, co nie prowadzi do ich uszkodzenia.

Specjalnie zaprojektowane uchwyty szczoteczek

Firma Pierre Fabre Oral Care oferuje również rozwiązania ułatwiające codzienne życie osobom cierpiącym na wyniszczające choroby, takie jak choroba zwyrodnieniowa stawów. Szczoteczka ELGYDIUM CLINIC posiada na przykład ergonomiczny piankowy uchwyt wielokrotnego użytku dla osób o obniżonych zdolnościach chwytania.

Otwarte innowacje?

Niektóre dziedziny badań wymagają zaangażowania specjalistycznej wiedzy z zewnątrz, zwłaszcza z zakresu innowacyjnej biotechnologii. Dlatego firma Pierre Fabre Oral Care współpracuje ze specjalistycznymi firmami, dzięki czemu możemy połączyć naszą wiedzę i nasze doświadczenie. „Otwarte innowacje” służą jako swego rodzaju katalizator dla prac badawczo-rozwojowych. Jednym z naszych priorytetów jest identyfikowanie procesów i składników zapobiegających próchnicy.

„Aby być gotowym na przyszłe wyzwania dotyczące zdrowia, w naszej pracy skupiamy się na innowacjach. Nasze laboratoria stale dążą do opracowania coraz skuteczniejszych produktów poprzez połączenie naszej specjalistycznej wiedzy z wiedzą naszych partnerów, tak abyśmy mogli sprostać potrzebom każdego człowieka”.

Anne-Sophie Saurel, dział innowacji w zakresie opieki zdrowotnej nad konsumentami Pierre Fabre, dyrektor programu