facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Pierre Fabre Oral Care, społecznie odpowiedzialna marka

Zgodnie z modelem rozwoju Grupy Pierre Fabre firma Pierre Fabre Oral Care przestrzega ramowych zasad etycznych obejmujących odpowiedzialność społeczną, co pozostaje w zgodzie z jej wartościami i stanowi odpowiedź na wyzwania stojące przed społeczeństwem. To podejście koncentruje się przede wszystkim na badaniach i rozwoju, bezpieczeństwie, ekologicznych projektach i zaangażowaniu zainteresowanych stron.

Odpowiedzialność społeczna przedsiębiorstwa jako priorytet Grupy Pierre Fabre

Odpowiedzialność społeczna stanowi centralny element modelu rozwoju Grupy Pierre Fabre. Wyjątkowy system udziałowców obowiązujący w Grupie zapewnia spójność w tym zakresie: udziałowcem większościowym Grupy jest Pierre Fabre Foundation, uznana fundacja działająca w interesie publicznym. Podejście uwzględniające CSR (odpowiedzialność społeczną przedsiębiorstwa) jest zgodne z normą ISO 26000, międzynarodowym standardem opracowanym przez niezależny organ standaryzujący, AFNOR Certification.
Grupa otrzymała ocenę „wzorową” zgodną z tym standardem w 2015 roku.
Grupa dba o jakość swoich produktów i zapewnia bezpieczeństwo konsumentom poprzez potencjał innowacyjny, aktywny dialog z pracownikami służby zdrowia, skrupulatność w odniesieniu do produktów farmaceutycznych oraz ponad 45-letnie doświadczenie.

Innowacje poprzez badania naukowe i prace rozwojowe (R&D)

Sektor opieki zdrowotnej podlega dynamicznym i bezustannym przemianom, dlatego większość badań naukowych i prac rozwojowych nad nowymi produktami prowadzimy sami. Nasze laboratorium w Tuluzie to miejsce, w którym w praktyce wykorzystujemy nasz potencjał z zakresu badań i rozwoju. Koncentrujemy się na dwóch podstawowych celach:

  • dywersyfikacji naszej oferty, tak aby obejmowała ona produkty nadające się do codziennego stosowania przez pacjentów z określonymi schorzeniami lub chorobami. W szczególności oferujemy rozwiązania ułatwiające codzienne życie osobom cierpiącym na wyniszczające choroby. Na przykład szczoteczkI ELGYDIUM CLINIC posiadają ergonomiczny piankowy uchwyt wielokrotnego użytku dla osób o obniżonych zdolnościach chwytania.
  • optymizacji formuł poprzez ograniczenie ilości lub usunięcie kontrowersyjnych składników i optymalizację skuteczności naszych produktów. Pasty kosmetyczne ELGYDIUM, które obecnie zawierają parabeny, przechodzą właśnie proces reformulacji z wykorzystaniem propionianu sodu lub innych zamienników.

Zapewnienie bezpieczeństwa i jakości naszych produktów

Wysokiej jakości proces produkcyjny oznacza ścisłą kontrolę źródeł surowców. W przypadku materiałów syntetycznych stworzyliśmy protokół monitoringu obejmujący w szczególności miejsce produkcji oraz zgodność certyfikacyjną z normami europejskimi. W przypadku surowców naturalnych w miarę możliwości preferujemy dostawy z Europy. Nasze kosmetyczne pasty do zębów ELGYDIUM (linia past chroniących przed próchnicą dla dzieci Elgydium Kids i Elgydium Junior, pasta wybielająca Elgydium Whitening o smaku miętowym) otrzymały certyfikat AFNOR z etykietą gwarantującą kraj pochodzenia – Francja. Inne produkty, takie jak płyny do płukania jamy ustnej ELGYDIUM, przechodzą obecnie proces certyfikacji.

Ekoprojekt i recykling

Wpływ środowiskowy produktu jest uwzględniany od pierwszych etapów projektowania do zakończenia cyklu życia produktu. Tam, gdzie to możliwe, stosujemy zasady zielonej chemii poprzez usuwanie bądź ograniczanie ilości substancji, które mogą być szkodliwe dla ludzi i środowiska. Prowadzone będą analizy cyklu życia produktów z linii kosmetycznej ELGYDIUM.
Skupiamy się na trzech obszarach:
NATURALNE SKŁADNIKI

  • Badania nad naturalnymi składnikami aktywnymi na bazie roślin są dla nas priorytetem.
  • Przy opracowywaniu wyciągów z roślin stosujemy podejście BEPF (Ekspertyza Botaniczna Pierre Fabre: certyfikowany proces zakładający odpowiedzialne opracowywanie innowacyjnych, bezpiecznych i skutecznych składników aktywnych na bazie roślin). Dotyczy to już 70% wyciągów z roślin stosowanych w naszych produktach.

OGRANICZENIE ODDZIAŁYWANIA NASZYCH PROCESÓW WYTWÓRCZYCH NA ŚRODOWISKO NATURALNE

  • Postępujemy zgodnie z naszym planem ciągłych optymalizacji w zakładzie produkcyjnym w Gaillac. Zakład ten, produkujący opatentowany przez firmę Pierre Fabre aminofluorek o nazwie Fluorinol®, posiada certyfikat OHSAS-18001 z zakresu zapobiegania zagrożeniom w miejscu pracy oraz certyfikat ISO-14001 z zakresu zarządzania wpływem na środowisko.

MNIEJ OPAKOWAŃ I WIĘCEJ MATERIAŁÓW RECYKLINGOWANYCH

  • Postępujemy zgodnie z naszą filozofią ekologicznego projektowania i gromadzimy szczegółowe informacje przed wyborem dostawców. Np. w 2014 roku zaoszczędziliśmy 24 tony plastiku dzięki ekoprojektowi szczoteczki ELGYDIUM CLINIC.

Uwzględniamy opinię ekspertów i opinii publicznej

Narzędzia służące podnoszeniu świadomości i materiały szkoleniowe udostępniane przez firmę Pierre Fabre Oral Care pracownikom służby zdrowia powstają we współpracy z towarzystwami naukowymi zajmującymi się zdrowiem jamy ustnej. Łączy nas ten sam cel – promocja prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej od najmłodszych lat.

„Społeczny autobus stomatologiczny” we Francji

Dzięki ‘Bus social dentaire’ (społecznemu autobusowi stomatologicznemu) od 1996 roku udostępniamy osobom znajdującym się w niekorzystnej sytuacji produkty stomatologiczne i opiekę stomatologiczną, zwłaszcza w regionie metropolitalnym Paryża. Ten projekt ma na celu promocję opieki stomatologicznej i zachęcenie osób w trudnej sytuacji życiowej do korzystania z niej, przekazania im informacji dotyczących ich praw jako członków społeczeństwa oraz wsparcie przy dokonywaniu formalności administracyjnych. Autobus jest wykorzystywany jako miejsce przyjmowania produktów do higieny jamy ustnej w ramach darów charytatywnych oraz rozpowszechniania podstawowych informacji na temat dobrych nawyków w tym zakresie. Każdego roku w autobusie stomatologicznym leczonych jest od 2100 do 2600 pacjentów, rozdano też ponad 3000 produktów firmy Pierre Fabre Oral Care.

Podnoszenie świadomości we współpracy z pracownikami służby zdrowia

Co pół roku wydajemy czasopismo naukowe zawierające wybrane aktualne publikacje na określony temat. Dzięki temu dentyści mają łatwy dostęp do najnowszych informacji, co zachęca do dalszej edukacji. Aby pomóc dentystom w przekazywaniu dzieciom informacji na temat higieny jamy ustnej, udostępniamy im zestawy edukacyjne zawierające broszury, próbki past do zębów oraz szczoteczki. Przekazujemy im również filmiki instruktażowe, na podstawie których mogą uczyć technik prawidłowego szczotkowania – to atrakcyjne narzędzie wspierające poradnictwo dentystyczne.

Dzielenie się dobrymi nawykami z naszymi klientami

Nauka prawidłowych nawyków zaczyna się w domu. Aby nasze narzędzia edukacyjne były bardziej dostępne, opracowaliśmy atrakcyjne materiały, które można wykorzystać w domu, np. arkusze do każdorazowego rejestrowania szczotkowania zębów i broszury z poradami. Dzięki poradom zawartym w naszych broszurach każdy może znaleźć odpowiedni produkt dla siebie, dostosowany do danego schorzenia lub choroby, np. dzięki broszurom ELGYDIUM lub ELGYDIUM CLINIC, które są dostępne w aptekach i drogeriach. Prawidłowe codzienne nawyki mogą też korzystnie wpłynąć na środowisko, dlatego pracujemy nad kampanią mającą na celu „ograniczenie wpływu na środowisko w Twojej własnej łazience”. W ramach kampanii chcemy w szczególności stworzyć materiały edukacyjne w zakresie najlepszych praktyk dotyczących opakowań nadających się do recyklingu.

Praca w szkołach

W Bułgarii firma Pierre Fabre Oral Care pomogła w edukacji ponad 40 tys. dzieci z zakresu higieny i zdrowia jamy ustnej. Podobne działania prowadzono w przedszkolach w Singapurze i Grecji, gdzie organizowano projekt edukacyjny Kraina Zabaw Elgydium (Elgydium Playland).

Kampania dotycząca recyklingu szczoteczek do zębów

W 2016 r. w aptekach ruszyła kampania dotycząca recyklingu, której celem jest promocja dobrych praktyk wśród naszych partnerów i konsumentów oraz wspólne ograniczenie naszego wpływu na środowisko. We współpracy z prywatną firmą recyklingową TerraCycle zachęcimy konsumentów, aby zwracali do aptek swoje zużyte szczoteczki ELGYDIUM i ELGYDIUM CLINIC, za które otrzymają kupon zniżkowy na zakup nowej szczoteczki. Nasz cel: 60 tys. szczoteczek poddanych recyklingowi przez firmę TerraCycle i w zakładach firmy Pierre Fabre.

„Zdrowie jamy ustnej ma bezpośredni związek ze starzeniem się w dobrym zdrowiu, jest społecznym wyznacznikiem stanu zdrowia i może wpłynąć na rozwój chorób przewlekłych. Aby stawić czoła tym wyzwaniom, podjęliśmy się dwóch głównych zadań: chcemy zapewnić bezpieczeństwo konsumentom i wprowadzać innowacje, aby umożliwić opracowanie specjalistycznych rozwiązań teraz i w przyszłości”.

Emmanuel Savi, dyrektor generalny marki Pierre Fabre Oral Care