facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Jak stwierdzić obecność płytki nazębnej?

Aby sprawdzić, czy stosowana metoda szczotkowania skutecznie usuwa płytkę nazębną (i, w razie potrzeby, ją skorygować), można użyć barwnika, który uwidoczni płytkę niewidoczną gołym okiem. Niektóre barwniki są nawet w stanie inaczej zabarwić starą i nową płytkę.

Barwniki wykrywające płytkę bakteryjną na powierzchni zębów

 

Barwniki ujawniające płytkę nazębną są dostępne w postaci płynnej lub stałej (tabletki do żucia). Są sprzedawane w aptekach. Zawierają barwniki roślinne, które barwią płytkę nazębną, aby ją pokazać. Najczęściej są dostępne w kolorze czerwonym, niektóre z tych barwników reagują różnie w zależności od wieku płytki: czerwony dla nowej płytki (nie zescalona), niebieski dla starej płytki.

 

W jaki sposób używać barwników wykrywających płytkę nazębną?

 

 

Po dokładnym umyciu zębów i wypłukaniu jamy ustnej, płucz barwnikiem jamę ustną około trzydzieści sekund, a następnie wypluj. Następnie wystarczy tylko sprawdzić w lustrze, obszary, które zostały poplamione. W tych miejscach płytka pozostała na powierzchni zęba, mimo szczotkowania, najczęściej widoczna jest na zębach w tylnej części jamy ustnej (zęby trzonowe).

 

 

KIEDY NALEŻY STOSOWAĆ BARWNIKI WYKRYWAJĄCE PŁYTKĘ NAZĘBNĄ?

 

 

Od czasu do czasu przydatne jest używanie środków wykrywających płytkę nazębną  w celu sprawdzenia techniki szczotkowania. Alternatywnie możesz ich użyć, gdy zmieniasz szczoteczkę lub pastę do zębów.

Są szczególnie przydatne, aby pomóc dzieciom poprawić sposób, w jaki myją zęby. To świetny rozwiązanie, aby pokazać im, że ich wysiłki nie idą na marne i motywować je do dbania o zęby każdego dnia.

 

 

 

Ochrona przed kamieniem nazębnym

Płytka nazębna to wróg numer jeden higieny jamy ustnej. Uzbrój się do walki przeciwko bakteriom wywołującym płytkę i wybierz właściwy oręż!

Zobacz program
 1. 1

  Wysoce wydajnaszczoteczka

  Szczoteczki do zębów

  ELGYDIUM- AKCESORIA

 2. 2

  Chroni przez kamieniem nazębnymPasta do zębów

  ELGYDIUM ANTI-PLAQUE pasta

  Pasty do zębów

  ELGYDIUM- KOSMETYKI

 3. 3

  AntybakteryjnyPłyn do płukania jamy ustnej

  Eludril CARE 500 ml

  Płyny do płukania jamy ustnej

  ELUDRIL- KOSMETYKI