facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Nasze marki

Firma Pierre Fabre Oral Care posiada obszerne portfolio produktów do higieny i leczenia chorób jamy ustnej spełniających wszystkie potrzeby na tym rynku (od higieny jamy ustnej po leki).

Od higieny jamy ustnej po leki

Nasza specjalistyczna wiedza obejmuje staranność farmaceutyczną w ramach działalności medycznej oraz ekspertyzę w zakresie opracowywania formuł w produkcji dermokosmetyków. Na rynku dostępna jest nasza kompleksowa linia produktów do higieny i leczenia chorób jamy ustnej:

ELGYDIUM, dba o uśmiech na Twojej twarzy od ponad 40 lat

Linia ELGYDIUM jest dostępna na rynku produktów do higieny jamy ustnej od ponad 40 lat i obejmuje specjalistyczne roztwory do higieny jamy ustnej spełniające wszystkie potrzeby w tym zakresie: problemy z dziąsłami, wrażliwe zęby, wybielanie zębów i zapobieganie próchnicy. Produkty ELGYDIUM są wytwarzane we Francji, dzięki czemu możemy skrupulatnie kontrolować procesy wytwórcze i zapewnić pacjentom bezpieczne, niezawodne produkty. W lutym 2016 r. następujące produkty z linii past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej ELGYDIUM otrzymały etykietę „Gwarantowany kraj pochodzenia – Francja”: Elgydium Wybielająca pasta do zębów, pasty dla dzieci z linii ELGYDIUM Kids i ELGYDIUM Junior.

Marka ELGYDIUM, dostępna jedynie w aptekach i drogeriach, powstała w 1972 roku, firmując wówczas pierwszą leczniczą pastę do zębów. Silna koncentracja marki na produktach medycznych została ostatecznie potwierdzona w 1987 roku. Oferta marki poszerzyła się wtedy o pastę do zębów zawierającą Fluorinol® (aminofluorek drugiej generacji opracowany w wyniku prac badawczo-rozwojowych firmy Pierre Fabre): ELGYDIUM Sensitive dla wrażliwych zębów. Od 1995 roku firma przez całą dekadę prowadziła dalsze innowacje, aby w laboratorium ELGYDIUM stworzyć linię flagowych produktów: Pasta wybielająca ELGYDIUM, pasta chroniąca przed próchnicą ELGYDIUM, pasty dla dzieci ELGYDIUM Kids i Junior oraz polerująca pasta ELGYDIUM Brilliance & Care.

ELGYDIUM CLINIC, profesjonalna linia szczoteczek do zębów, szczoteczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych oraz nici dentystycznych

Marka ELGYDIUM CLINIC od wielu lat blisko współpracuje z chirurgami stomatologami. Obecnie ma ugruntowaną pozycję wśród czołowych producentów artykułów do higieny jamy ustnej. Marka ELGYDIUM CLINIC może poszczycić się szeroką gamą różnorodnych produktów, które sprostają wszystkim, nawet najbardziej specyficznym potrzebom, jednocześnie spełniając oczekiwania chirurgów stomatologów i wspierając ich w codziennej pracy.
ELGYDIUM CLINIC to szereg profesjonalnych, innowacyjnych i nowoczesnych akcesoriów do szczotkowania, znanych z jakości dorównującej produktom farmaceutycznym. Szeroki asortyment produktów obejmuje:

  • Szczoteczki do zębów: celowana pielęgnacja, codzienna pielęgnacja dla dorosłych i dzieci, pielęgnacja ortodontyczna.
  • Szczoteczki międzyzębowe: trzy modele i sześć rozmiarów dla każdego, do codziennego czyszczenia przestrzeni międzyzębowych oraz pielęgnacji aparatów ortodontycznych i protez zębowych
  • Nić dentystyczna: do optymalnej pielęgnacji nawet najwęższych szczelin

Produkty z linii ELGYDIUM CLINIC są dostępne wyłącznie w aptekach i drogeriach.

Wąskie, zaokrąglone główki szczoteczek ELGYDIUM CLINIC doskonale nadają się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Elastyczny uchwyt i wąska szyjka z polipropylenu pasuje do każdej główki.
Miękkie włosie Tynex® idealnie nadaje się do delikatnego szczotkowania w każdej sytuacji (nadwrażliwość zębów, paradontoza, zapalenie dziąseł, stany pooperacyjne itd.).
Szczoteczki ELGYDIUM CLINIC posiadają ochronną nasadkę, która zabezpiecza włosie, zachowuje jego kształt i zapewnia odpowiednią higienę.
Ponadto szczoteczki dla dorosłych ELGYDIUM CLINIC można sterylizować w kuchence mikrofalowej.

ARTHRODONT, łagodząca pielęgnacja dziąseł

Linia ARTHRODONT obejmuje produkty pomagające zwalczać choroby dziąseł: łagodząca pasta na podrażnione dziąsła ArthrodontCLASSIC

ELUDRIL, specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej, na rynku od ponad 50 lat.

Pierwszy płyn do płukania jamy ustnej ELUDRIL z chlorheksydyną powstał w 1968 roku. Jego unikalna opatentowana formuła łączy w sobie dwa składniki aktywne: przeciwbakteryjną chlorheksydynę oraz łagodzący chlorobutanol, i zapewnia zdrowe, bardziej odporne dziąsła. Produkt EludrilCLASSIC jest od dawna zalecany przez chirurgów stomatologów jako uzupełnienie leczenia parodontozy lub w przypadku implantów, ponieważ pomaga utrzymać higienę jamy ustnej, zapobiegając rozwojowi i nasileniu problemów z dziąsłami.

Linia ELUDRIL została wzbogacona o nowe produkt: gotowy do użycia i niezawierający alkoholu ELUDRILCARE do wspomagania codziennej pielęgnacji jamy ustnej jako produkt dodatkowy

Inne marki firmy Pierre Fabre Oral Care

PARODIUM żel do pielęgnacji wrażliwych dziąseł, zawierający przeciwbakteryjną chlorheksydynę oraz łagodzący wyciąg z rabarbaru. Pomaga pozbyć się płytki nazębnej, przynosi ulgę wrażliwym dziąsłom i odświeża oddech.

„Nasze laboratorium produktów do higieny jamy ustnej czerpie ze specjalistycznej wiedzy Grupy Pierre Fabre z zakresu leków i formuł, oferując szeroką gamę produktów na poziomie farmaceutycznym (zarówno leków, jak i kosmetyków) dostępnych w ponad 60 krajach. Nasza oferta spełnia wszystkie potrzeby pacjentów, od codziennej pielęgnacji po leczenie dolegliwości jamy ustnej. Obejmuje ona innowacyjne formuły zawierające cząsteczki referencyjne, które umożliwiają precyzyjne działanie dostosowane do indywidualnych potrzeb”.

Emmanuel Savi, dyrektor generalny marki Pierre Fabre Oral Care