facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Nasza historia

Firma Pierre Fabre Oral Care od swojego powstania w 1960 r. poprzez opracowanie szerokiego portfolio produktów obejmującego znane marki, takie jak ELUDRIL, ELGYDIUM CLINIC i ELGYDIUM, PANSORAL i ARTHRODONT rozwija swój wizerunek firmy profesjonalnej, niezawodnej i skrupulatnej.

1963
Nabycie laboratoriów INAVA pozwala firmie Pierre Fabre wkroczyć na obszar pielęgnacji i higieny jamy ustnej.

1968
Laboratorium po raz pierwszy udało się ustabilizować chlorheksydynę w roztworze do płukania jamy ustnej ELUDRIL .

1972
Wprowadzenie na rynek pierwszej pasty do zębów, która otrzymała nazwę ELGYDIUM.

1977
Wprowadzenie na rynek pierwszej szczoteczki ELGYDIUM Clinic.

1982
Nowe formuły polecane przez chirurgów stomatologów. Oczekiwany żel stomatologiczny uznany przez profesjonalistów: ELUGEL.

1987
Wprowadzenie na rynek pasty do zębów ELGYFLUOR, która ostatecznie otrzyma nazwę ELGYDIUM Sensitive.

1991
Wprowadzenie na rynek pierwszej szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

1995
Linię ELGYDIUM wzbogaca pasta do zębów z wodorowęglanem ELGYDIUM Bicarbonate, która później przekształci się w pastę wybielającą ELGYDIUM Whitening.

2000
Portfolio laboratorium poszerza się o nowe leki na receptę: FLANID Gé.
Nabycie laboratoriów Veyron, Froment i Péridental pozwala na poszerzenie oferty firmy Pierre Fabre Oral Care o pastę do pielęgnacji dziąseł ARTHRODONT.

2002
Nowa formuła z rumiankiem i wyciągiem z prawoślazu lekarskiego – żel łagodzący na ząbkowanie PANSORAL wzbogaca ofertę żelów dla ząbkujących niemowląt.

2004
Marka ELGYDIUM obejmuje teraz linię wybielających past do zębów oraz past chroniących przed próchnicą (dla dzieci: Kids, Junior oraz dla dzieci powyżej 12. roku życia).

2007
Wypuszczenie na rynek pastylek ALIBI, wyjątkowej formuły zawierającej wyciąg z zielonej herbaty i olejki eteryczne z natki pietruszki odświeżające oddech oraz pochłaniające i neutralizujące lotne związki powodujące nieprzyjemny zapach.

2008
Oferta produktów do pielęgnacji jamy ustnej zostaje poszerzona o ochronną pastę do zębów ARTHRODONT Protect.

2011
Innowacja w linii past do zębów ELGYDIUM – polerująca pasta ELGYDIUM Brilliance & Care. Linia ELGYDIUM CLINIC wzbogaca się o pierwszą nadającą się do sterylizacji szczoteczkę do zębów ELGYDIUM CLINIC 7/100.

2012
Po modelach FLEX i TRIO COMPACT linia szczoteczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych ELGYDIUM CLINIC poszerza się o nowy kompaktowy produkt podróżny: mono COMPACT.

2013
Wejście na rynek nowego płynu do płukania jamy ustnej: ELUDRIL PERIO 0,20% (status leku) we Francji.

2014
Wprowadzenie do sprzedaży produktu ELGYDIUM Clinic Dry Mouth, innowacyjnego sprayu przeciwko suchości jamy ustnej (status wyrobu medycznego).
Najnowszy produkt w linii Elgydium KIDS bananowa dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat wchodzi na rynek w 2014 roku.

2015
Odświeżenie linii produktów ELGYDIUM dla dzieci z wykorzystaniem nowych formuł dostosowanych do każdego wieku.
Wprowadzenie do sprzedaży nici dentystycznej ELGYDIUM CLINIC Black, pierwszej czarnej nici dentystycznej.