facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Materiały edukacyjne

Nauka dobrych nawyków dotyczących higieny jamy ustnej zaczyna się od rodziców i nauczycieli. Firma Pierre Fabre Oral Care zapewnia im zestawy edukacyjne, dzięki którym mogą nauczyć dzieci podstawowych zasad higieny w atrakcyjny, interaktywny sposób.

Nasze działania na rzecz edukacji i podnoszenia świadomości w społeczeństwie w celu zachęcenia do dbania o higienę jamy ustnej

Działania Grupy skupiają się przede wszystkim na edukacji i podnoszeniu świadomości społecznej na temat korzyści z dbania o higienę jamy ustnej oraz regularnych wizyt u stomatologa.
Grupa opracowuje interaktywne narzędzia i zestawy dla nauczycieli, aby mogli oni w atrakcyjny sposób przekazywać dzieciom podstawowe zasady dbania o higienę jamy ustnej.
Narzędzia służące podniesieniu świadomości i materiały szkoleniowe udostępniane przez firmę Pierre Fabre Oral Care pracownikom służby zdrowia powstają we współpracy z towarzystwami naukowymi zajmującymi się zdrowiem jamy ustnej. Łączy nas ten sam cel – promocja prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej od najmłodszych lat.

W Bułgarii firma Pierre Fabre Oral Care pomogła w edukacji ponad 40 tys. dzieci z zakresu higieny i zdrowia jamy ustnej. Podobne działania prowadzono w przedszkolach w Singapurze i Grecji, gdzie organizowano projekt edukacyjny Kraina Zabaw Elgydium (Elgydium Playland).

We Francji dostępna jest aplikacja mobilna „Mon Raccoon”, którą można ściągnąć ze sklepu Google Play i App Store. To narzędzie, mające na celu zapobieganie próchnicy u dzieci, zostało opracowane przez chirurgów stomatologów wyspecjalizowanych w leczeniu dzieci. Ma ona na celu rozwijanie umiejętności dbania o higienę jamy ustnej i zdrowego odżywiania. Ponadto z francuskiej strony internetowej laboratoriów ELGYDIUM rodzice mogą pobrać narzędzia, które można wykorzystać w domu (np. arkusze do każdorazowego rejestrowania szczotkowania zębów i broszury z poradami).

Współpraca ze stowarzyszeniami w celu promocji higieny jamy ustnej

Firma Pierre Fabre Oral Care nawiązała współpracę z miejscowymi stowarzyszeniami organizującymi szkolenia z pielęgnacji jamy ustnej, czasem połączone z darmowymi konsultacjami u chirurgów stomatologów oferujących swoje usługi nieodpłatnie najbardziej potrzebującym.

W Portugali firma Pierre Fabre Oral Care wspiera stowarzyszenie „Mundo a sorrir” działające na rzecz promocji równego dostępu do służby zdrowia, dobrego samopoczucia i rozwoju osobistego oraz włączenia społecznego.
W Polsce grupa współpracuje ze stowarzyszeniem „Uśmiech bez barier”, którego celem jest promowanie dostępu do usług stomatologicznych dla dzieci z niepełnosprawnościami o specjalnych potrzebach.
We Francji firma Pierre Fabre Oral Care działa wspólnie z „Bus Social Dentaire”, mobilną organizacją zapewniającą opiekę stomatologiczną osobom w trudnej sytuacji życiowej. W tym społecznym autobusie stomatologicznym co roku odbywa się ponad 2000 konsultacji stomatologicznych. Każdego roku w autobusie stomatologicznym leczonych jest od 2100 do 2600 pacjentów, rozdano też ponad 3000 produktów firmy Pierre Fabre Oral Care.

Fundacja Max CADET działająca w obszarze pielęgnacji jamy ustnej na Haiti

Fundacja Max CADET to organizacja non-profit, która zapewnia usługi stomatologiczne dzieciom i mieszkańcom nieuprzywilejowanych regionów Haiti. Ze wsparciem firmy Pierre Fabre Oral Care opracowała ona program, który wdrożono w 2500 szkołach w regionie Port-au-Prince. Program ma na celu promocję profilaktyki chorób jamy ustnej i zapewnienie dodatkowej opieki stomatologicznej, gdy zajdzie konieczność leczenia.

„Pielęgnacja jamy ustnej to kluczowy obszar zdrowia publicznego. Ma ona bezpośredni związek ze starzeniem się w dobrym zdrowiu, jest społecznym wyznacznikiem stanu zdrowia i może wpłynąć na rozwój chorób przewlekłych”.

Emmanuel Savi, dyrektor generalny marki Pierre Fabre Oral Care.