facebook twitter youtube pro location cart tooth_decay tooth_decay_2 teeth_whitening dental_plaque adult child share mail print menu-mobile close map list-map search didyouknow arrow-right arrow-left left-thin-arrow right-thin-arrow faq folder record bad_breath toothaches mouth_ulcers dental_whitening sensitive_gums dental_thrusts oral_injuries tooth_sensitivity

Francuska produkcja i unikalna wiedza fachowa

Laboratoria Pierre Fabre Oral Care postanowiły wytwarzać swoje produkty wyłącznie we Francji (z wyjątkiem określonych szczoteczek do zębów, które częściowo są wytwarzane również w Szwajcarii i w Hiszpanii), aby umożliwić skrupulatną kontrolę procesów produkcyjnych i zapewnić pacjentom bezpieczne, niezawodne produkty.

Możliwość śledzenia drogi surowców

Wysokiej jakości proces produkcyjny oznacza ścisłą kontrolę źródeł surowców. W przypadku materiałów syntetycznych stworzyliśmy protokół monitoringu obejmujący w szczególności miejsce produkcji oraz zgodność certyfikacyjną z normami europejskimi. W przypadku surowców naturalnych w miarę możliwości preferujemy dostawy z Europy. Nasze kosmetyczne pasty do zębów ELGYDIUM otrzymały certyfikat AFNOR z etykietą gwarantującą kraj pochodzenia – Francja. Inne produkty, takie jak płyny do płukania jamy ustnej ELGYDIUM, przechodzą obecnie proces certyfikacji.

Lokalna produkcja potwierdzona certyfikatami

Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa konsumentów poprzez wysoką jakość produktów. Wszystkie nasze produkty recepturowe powstają we Francji, z czego większość w zakładzie produkcyjnym w Gien w departamencie Loiret.
Ten regionalny zakład nie tylko wspiera miejscową gospodarkę, ale przede wszystkim pozwala nam produkować bezpieczne produkty wysokiej jakości.

Kilka ciekawostek na temat zakładu produkcyjnego w Gien (Loiret)

Zakład w Gien od 1963 r. bezustannie się rozwija: dwukrotnie zwiększył swoje możliwości produkcyjnie. Dziś jest to największy zakład Grupy, w którym wytwarzane są produkty farmaceutyczne. Są w nim produkowane i pakowane produkty farmaceutyczne, dermokosmetyki i wyroby medyczne w postaci suchej, a także w postaci past lub płynów. To tutaj powstają płyny do płukania jamy ustnej z linii ELGYDIUM.
Zakład spełnia normy ISO-9001 i ISO-13485.

Kilka ciekawostek na temat zakładu produkcyjnego w Gaillac (Tarn)

W zakładzie w Gaillac opracowujemy i produkujemy składniki aktywne do wszystkich produktów Grupy. Zakład może poszczycić się unikalną fachową wiedzą w różnych dziedzinach, zwłaszcza w dziedzinie fluoryzacji (to tu powstaje Fluorinol®).
Zakład otrzymał certyfikat ekologicznego zarządzania 14001.

Produkcja we Francji to odpowiedzialny wybór

Decyzja o umieszczeniu zakładów produkcyjnych we własnym regionie obok przesłanek farmaceutycznych była podyktowana faktem, że Grupa Pierre Fabre, jako przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne, chciała wspierać krajową i lokalną gospodarkę. Grupa posiada we Francji dziewięć zakładów produkcyjnych i dwa centra dystrybucji.

„Na pierwszym miejscu stoi u nas zapewnienie bezpieczeństwa konsumentów poprzez produkcję niezawodnych produktów wysokiej jakości. Nasze wysiłki będą w dalszym ciągu koncentrowały się na zapewnieniu wzorcowej produkcji we Francji, w zakładach spełniających nasze wymogi z zakresu farmacji”.

Pascal Lefort, kierownik zakładu w Gien.