ELGYDIUM KIDS przeciwpróchnicowa pasta do zębów dla dzieci 2 - 6 lat bananowa

KOSMETYKI

Pasta przeciwpróchnicowa ELGYDIUM KIDS z fluorem bananowa przeznaczona jest dla dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat. Ma ona bananowy smak, a zawartość 500 ppm fluoru jest odpowiednia dla dzieci w tym wieku. Chroni zęby mleczne przed oddziaływaniem kwasów powodujących próchnicę.

Tubka 50 ml

Zalety produktu

  • Sprzyja wiązaniu się fluoru w szkliwie
  • Stężenie fluoru odpowiednie dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat

Skuteczny w przypadku

  • Próchnica u dzieci

Zalecany w przypadku

  • Osoby dorosłe
  • Nastolatkowie

Jak stosować

Należy myć nią zęby po każdym posiłku, nanosząc niewielką ilość pasty wielkości ziarna grochu na miękką szczoteczkę, na przykład szczoteczkę ELGYDIUM Kids lub ELGYDIUM Kids Monster. W przypadku suplementacji fluoru z innych źródeł (woda, sól itd.) należy skonsultować się z dentystą lub lekarzem ogólnym.

Opinia eksperta

Ochrona zębów mlecznych dzieci przed próchnicą jest niezbędna, aby mieć zdrowe zęby stałe. Wcześnie wykształcone nawyki dbania o higienę jamy ustnej później procentują. Dzięki formule pasty przeciwpróchnicowej ELGYDIUM KIDS w postaci żelu z fluorem o smaku bananowym zawarty w niej fluor mocno wnika do zębów od pierwszej minuty szczotkowania. Łagodnie czyści dziąsła oraz cieńsze szkliwo zębów mlecznych.

Skład

Fluorinol® (fluorowodorek nikometanolu, zawartość jonów fluorkowych 500 ppm, opatentowany przez Pierre Fabre Laboratories),

  • Mocno wiąże się ze szkliwem, sprzyjając remineralizacji, wzmocnieniu i ochronie zębów.

Syliglikol (dimetikon PEG-12)

  • Czynnik tworzący powłokę wspomaga wiązanie fluoru w szkliwie, nawet po wypłukaniu.

Wyniki kliniczne

  • Fluorowodorek nikometanolu (Fluorinol®) sprzyja remineralizacji i ochronie szkliwa zębowego. Sprzyja absorpcji przez szkliwo pięciokrotnie większej ilości fluoru w porównaniu ze standardowym fluorem mineralnym od pierwszej minuty szczotkowania (1). Fluor sprzyja remineralizacji szkliwa i czyni je bardziej odpornym na działanie kwasów powodujących próchnicę.
  • Syliglikol (dimetikon PEG-12) tworzy powłokę, która wspomaga wchłanianie fluoru przez szkliwo, nawet po wypłukaniu (2).

(1) L. Jung i in. Rôle du nicométhanol dans le transport d’ions fluor pour favoriser la prévention des caries [Rola nikometanolu w transporcie jonów fluorkowych sprzyjających zapobieganiu próchnicy]. (badanie in vitro)
(2) Lacout i in. Effets d'agents filmogènes sur la fluoration d'une apatite analogue à l'émail dentaire [Oddziaływanie czynników tworzących powłokę na fluoryzację apatytu analogicznego do szkliwa zębowego].

  • 90% dzieci w wieku od 2 do 6 lat polubiło bananowy smak (badanie przeprowadzone na 31 dzieciach w ciągu trzech tygodni).