ELGYDIUM JUNIOR przeciwpróchnicowa pasta do zębów dla dzieci 7-12 lat o smaku gumy balonowej

KOSMETYKI

Przeciwpróchnicowa pasta do zębów ELGYDIUM JUNIOR w postaci żelu dla dzieci 7-12 lat o smaku gumy balonowej (Bubble) przeznaczona jest dla dzieci między siódmym a dwunastym rokiem życia. Ma smak gumy do żucia Bubble i zawiera 1000 ppm fluoru, co jest dawką odpowiednią dla dzieci w tym wieku, żeby chronić pierwsze zęby stałe przed kwasami powodującymi próchnicę.

Tubka 50 ml

Zalety produktu

  • Sprzyja wiązaniu się fluoru w szkliwie
  • Stężenie fluoru odpowiednie dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat

Skuteczny w przypadku

  • Próchnica u dzieci

Zalecany w przypadku

  • Starsze dzieci

Jak stosować

Przeznaczona do mycia zębów po każdym posiłku przy pomocy miękkiej szczoteczki, takiej jak ELGYDIUM Junior 7-12 lat. W przypadku suplementacji fluoru z innych źródeł (woda, sól itd.) należy skonsultować się z dentystą lub lekarzem ogólnym.

Opinia eksperta

Ochrona pierwszych zębów stałych dzieci przed próchnicą jest niezbędna, aby mieć zdrowe zęby przez całe życie. Zdrowe nawyki wpajane od wczesnej młodości należy podtrzymywać. Pasta ELGYDIUM Junior o smaku gumy balonowej Bubble pozwala fluorowi dobrze osadzać się na zębach od pierwszej minuty szczotkowania. Ma dobre właściwości czyszczące i jest łagodna dla dziąseł.

Skład

Fluorinol® (fluorowodorek nikometanolu, zawartość jonów fluorkowych 500 ppm, opatentowany przez Pierre Fabre Laboratories),

  • Mocno wiąże się ze szkliwem, sprzyjając remineralizacji, wzmocnieniu i ochronie zębów.

Syliglikol (dimetikon PEG-12)

  • Czynnik tworzący powłokę wspomaga wiązanie fluoru w szkliwie, nawet po wypłukaniu.

Wyniki kliniczne

  • Fluorowodorek nikometanolu (Fluorinol®) sprzyja remineralizacji i ochronie szkliwa zębowego. Sprzyja absorpcji przez szkliwo pięciokrotnie większej ilości fluoru w porównaniu ze standardowym fluorem mineralnym od pierwszej minuty szczotkowania (1). Fluor sprzyja remineralizacji szkliwa i czyni je bardziej odpornym na działanie kwasów powodujących próchnicę.
  • Syliglikol (dimetikon PEG-12) tworzy powłokę, która wspomaga wchłanianie fluoru przez szkliwo, nawet po wypłukaniu (2).

(1) L. Jung i in. Rôle du nicométhanol dans le transport d’ions fluor pour favoriser la prévention des caries [Rola nikometanolu w transporcie jonów fluorkowych sprzyjających zapobieganiu próchnicy]. (badanie in vitro)
(2) Lacout i in. Effets d'agents filmogènes sur la fluoration d'une apatite analogue à l'émail dentaire [Oddziaływanie czynników tworzących powłokę na fluoryzację apatytu analogicznego do szkliwa zębowego].