ELGYDIUM JUNIOR ochrona szkliwa płyn do płukania jamy ustnej

KOSMETYKI

ELGYDIUM JUNIOR - ochrona szkliwa - płyn do płukania jamy ustnej zapobiega próchnicy zębów u dzieci w wieku od siedmiu do dwunastu lat. Fluorinol® i syliglikol powodują, że w szkliwie zębów od pierwszej minuty wiązana jest pięciokrotnie większa ilość fluoru, a efekty są długotrwałe. Szkliwo jest mocniejsze, a bakterie wywołujące próchnicę rozwijają się wolniej. Stosowanie płynu razem z pastą do zębów poprawia higienę w miejscach, do których trudno dotrzeć przy pomocy szczoteczki.

Butelka o pojemności 500 ml z kubeczkiem-miarką

Zalety produktu

  • Idealne uzupełnienie szczotkowania zębów
  • Bez cukru
  • Bez alkoholu

Skuteczny w przypadku

  • Próchnica u dzieci

Zalecany w przypadku

  • Starsze dzieci

Jak stosować

Należy stosować rano i wieczorem po szczotkowaniu zębów. Płukać jamę ustną przez 30 sekund 10 ml płynu (smak malinowo-truskawkowy)

Opinia eksperta

Bezalkoholowy płyn do płukania jamy ustnej ELGYDIUM JUNIOR - ochrona szkliwa - umożliwia skuteczniejsze wiązanie fluoru w zębach dzieci: pięcikrotnie więcej związanego fluoru od pierwszej minuty szczotkowania. Syliglikol również tworzy powłokę ochronną, która uniemożliwia bakteriom zasiedlanie jamy ustnej i dłużej utrzymuje fluor na szkliwie zębowym, nawet po wypłukaniu zębów. Dzieci bardzo lubią jego malinowo-truskawkowy smak.

Skład

Fluorinol® (fluorowodorek nikometanolu, jony fluorkowe 250 ppm),

  • Mocno wiąże się ze szkliwem, sprzyjając remineralizacji, wzmocnieniu i ochronie zębów.

Syliglikol (dimetikon PEG-12)

  • Czynnik tworzący powłokę wspomaga wiązanie fluoru w szkliwie, nawet po wypłukaniu.

Wyniki kliniczne

  • Fluorowodorek nikometanolu (Fluorinol®) sprzyja remineralizacji i ochronie szkliwa zębów. Sprzyja absorpcji przez szkliwo pięciokrotnie większej ilości fluoru w porównaniu ze standardowym fluorem mineralnym od pierwszej minuty szczotkowania (1). Fluor sprzyja remineralizacji szkliwa i czyni je bardziej odpornym na działanie kwasów powodujących próchnicę.
  • Syliglikol (dimetikon PEG-12) tworzy powłokę, która przedłuża i wspomaga wchłanianie fluoru przez szkliwo, nawet po wypłukaniu (2).

(1) L. Jung i in. Rôle du nicométhanol dans le transport d’ions fluor pour favoriser la prévention des caries [Rola nikometanolu w transporcie jonów fluorkowych sprzyjających zapobieganiu próchnicy]. (badanie in vitro)
(2) Lacout i in. Effets d'agents filmogènes sur la fluoration d'une apatite analogue à l'émail dentaire [Oddziaływanie czynników tworzących powłokę na fluoryzację apatytu analogicznego do szkliwa zębowego].

Gdzie znaleźć ten produkt?